ECOSYS

Fundamentalna i przełomowa technologia Kyocera Mita. Stajemy wobec globalnych problemów związanych z ochroną środowiska, w którym każda osoba musi działać odpowiedzialnie na skalę lokalną.
Dla firmy Kyocera to oczywiste. Firma została założona w 1959 roku, a jej stałą misją jest łączenie rozwoju technologii informatycznych, innowacji i ekologii.

W 1992 roku Kyocera jako pierwsza firma na świecie opracowała system do tradycyjnych drukarek laserowych, w którym nie stosuje się kaset z tonerem. Nasza technologia ECOSYS ma bezpośredni i wszechstronny wpływ na ekologię.

W technologii ECOSYS wykorzystuje się opatentowany silikonowy amorficzny bęben drukarki oraz inne elementy o przedłużonej trwałości, dzięki czemu wymaga tylko jednego materiału eksploatacyjnego — samego tonera, a nie kosztownego systemu kaset. Jednak ECOSYS to nie tylko mechanika. To zasada, która powstała na podstawie pewnej koncepcji. Przy projektowaniu drukarek skupiamy się na trzech czynnikach:

ECOnomia
ECOlogia
SYStem druku

ECOSYSECOnomia

Nasza technologia charakteryzuje się nie tylko konkurencyjną ceną, ale także jeszcze niższymi kosztami eksploatacji.

Niższe koszty eksploatacji
ECOlogiaCałkowite koszty eksploatacji (TCO, Total Cost of Ownership) urządzeń ECOSYS firmy Kyocera Mita są niezmiennie najniższe w klasie. Współczynnik TCO obejmuje wszystkie koszty: bezpośrednie, np. cenę zakupu i koszty eksploatacji na stronę, oraz pośrednie, w tym konserwację, wymianę materiałów eksploatacyjnych, takich jak kasety, korzystanie z nośników do drukowania, administrowanie maszyną i koszty zasilania. W organizacjach, gdzie drukuje lub kopiuje się wiele materiałów, koszt materiałów eksploatacyjnych może drastycznie wzrosnąć, szczególnie tam, gdzie dość drogie kasety zawierające bęben, utrwalacz i toner trzeba często wymieniać i wyrzucać. Technologia ECOSYS firmy Kyocera pozwala znacznie obniżyć te koszty: drukowanie bez kaset to brak konieczności wymiany.

 

ECOlogia

Bardzo wydajne wykorzystanie energii to mniej zanieczyszczeń i wydajniejsze wykorzystanie zasobów.
Elementy o przedłużonej trwałości
Znaj
ECOlogiaomość przemysłu ceramicznego pozwoliła firmie Kyocera na opracowanie pierwszego silikonowego amorficznego bębna drukarki. Powierzchnia bębna pod względem twardości ustępuje tylko diamentowi. Bęben następnie dopracowano, tak by za pomocą drukarek można było wykonywać bardzo duże nakłady. Małe cząsteczki ceramiczne znajdujące się w tonerze „Ecotone” firmy Kyocera ciągle polerują i odświeżają bęben podczas normalnego drukowania. Wynik: Gwarantowany okres przydatności bębnów wynosi 500 000 stron lub trzy lata. Produkty naszej konkurencji umożliwiają wykonanie mniejszej liczby wydruków, a gwarancja na te bębny wynosi zaledwie 100 000 stron. Trwały bęben ECOSYS to nowy wymiar obsługi papieru — arkusze o gramaturze do 250 g/m2 przechodzą przez drukarkę bez żadnego wpływu na bęben. Rozmiary można zmieniać, używając różnych podajników papieru. Istnieje także możliwość dostosowania rozmiaru i typu papieru oraz korzystania z trybu ręcznego podawania papieru.

W drukarkach konwencjonalnych stosowana jest kaseta obrazowa zawierająca bęben, utrwalacz i toner w jednym, jednorazowym opakowaniu. Gdy toner skończy się, trzeba wyrzucić całą kasetę i wymienić ją na nową, co wiąże się ze znacznym wydatkiem. We wszystkich modelach firmy Kyocera Mita bęben jest niezależny od tonera. Dlatego w rozwiązaniach Kyocera Mita nie ma potrzeby wymieniania czegokolwiek; tylko toner. Zestaw tonera firmy Kyocera Mita ma także dodatkową zaletę — można za jego pomocą wydrukować do 40 000 stron formatu A4 (przy pokryciu wynoszącym 5%). W ten sposób drukarki ECOSYS firmy Kyocera Mita są źródłem mniejszych ilości odpadów niż produkty konkurencji, a jednocześnie charakteryzują się najniższym porównywalnym kosztem wydruku 1 strony.

SYStem druku

Zapewnia bardzo wysoką wydajność i jakość wydruków, spełniając wymagania użytkowników na całym świecie.

Modułowość i funkcjonalność
ECOlogiaWybór drukarki zazwyczaj zależy od ilości i rodzaju pracy, do której ma służyć urządzenie w chwili zakupu. Jednak co się dzieje, gdy firma rośnie i zmienia się charakter zadań, jakie są przed nią stawiane? Dzięki produktom ECOSYS firmy Kyocera Mita urządzenia można wzbogacać o szeroką gamę podajników papieru i funkcji. Jest także dostępnych kilka opcji odbioru dokumentów. Drukarki i kopiarki ECOSYS firmy Kyocera Mita doskonale radzą sobie z papierem i kartami pocztowymi, naklejkami, foliami do projektorów i kopertami. Oznacza to, że początkowa inwestycja w trwały, niezawodny system zarządzania dokumentami pozostaje sprawna i bezpieczna, zachowujące jednocześnie wszystkie zalety, z powodu których zakupiono urządzenie. Niektóre urządzenia firmy Kyocera Mita można także rozbudować, np. zwiększając prędkość silnika. W ten sposób wzrasta długoterminowa opłacalność inwestycji, szczególnie wówczas, gdy firma użytkownika rozwija się. Postęp technologiczny oznacza, że środowiska i sieci komputerowe są cały czas udoskonalane: drukarka musi pracować we wszystkich znanych sieciach, jeśli ma nie stać się przestarzała i zbędna.